Doprava zdarma se vztahuje pouze na Rozvoz po Praze a Teplicích.

AnCnoc Rascan 46% 0.7l (tuba)

Unikátní a limitovaná kouřová whisky z oblasti Speyside. To pravé potěšení pro všechny náročné milovníky whisky. Vyzkoušejte.

1 617 Kč 1 336,36 Kč bez DPH
Na objednávku

AnCnoc je obchodní název pro whisky pocházející z palírny Knockdhu ležící ve vesnici Knock v Aberdeenshire na severovýchodním cípu Skotska. Byl zaveden po znovuotevření palírny v roce 1989 a pochází z galského slova znamenající kopec. Důvodem pro změnu původní značky, pod kterou palírna Knockdhu prodává své single malty, byla obava ze záměny s palírnou Knockando ležící poblíž města Aberlour. Samotná palírna Knockdhu byla založena v roce 1894, dva roky poté, co pozemky zkoupil obchodník John Morrison a nechal na nich palírnu vystavět.

AnCnoc Rascan byl uvedený na trh v roce 2015 jako součást edice nakouřených single maltů nesoucí název AnCnoc Peaty Collection. Názvy jednotlivých single maltů jsou odvozeny podle nářadí, které se od nepaměti používá při získávání rašeliny nad kterou se následně suší slad. Slad použitý pro destilaci AnCnoc Rascan byl nakouřený na hodnotu 11.1 PPM, což z něj dělá lehce kouřovou whisky kde kouřovost krásně doprovází ostatní kořeněné tóny. Rascan zraje v amerických sudech po bourbonu přibližně 10 let.

Barva Rascanu je zlatavá. Aroma je pak medové s tóny pomerančů a zelených jablek, které doprovází jemný kouřový nádech. Rašelina je více přítomna v chuti, ale ne tak aby zastínila další harmonické chuťové tóny koření, vanilky, medu a kůže. Závěr je pak květinový a lehce kouřový.

AnCnoc Rascan je součástí limitované edice. Po vyprodání posledních kusů nebude již k dispozici.

Kód Kód: 1511799
Jméno značky: AnCnoc
Kategorie: Destiláty
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: