Doprava zdarma se vztahuje pouze na Rozvoz po Praze a Teplicích.

Bruichladdich Port Charlotte 50% 0.7l (tuba)

Pomalu destilovaná whisky vyráběná dle přísných norem ze 100% skotského ječmene. Nezaměnitelná a originální whisky jistě potěší. Více v popisu

2 029 Kč 1 676,86 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Nově vydaná edice Port Charlotte 10 nahrazuje předchozí edici Port Charlotte Scottish Barley, která byla vyráběna jako whisky bez udání věku. Jako vlajková loď řady Port Charlotte z palírny Bruichladdich zosobňuje tato whisky eleganci a typickou kouřovitost destilátu. Nová, na zakázku vyrobená zelená lahev, je poklonou tradičním, silně rašelinovým sladovým whisky z ostrova Islay. Na rozdíl od většiny ostatních je však whisky z palírny Bruichladdich zásadně destilována, stařena i lahvována přímo na ostrově Islay.

Whisky Port Charlotte jsou nakouřené na velmi slušných 40 PPM. Výsledkem pomalé destilace je bohatá, aromatická whisky s elegancí a nezaměnitelným charakterem. Odpočívá v sudech na březích jezera Loch Indaal, kde je vystavená mořskému vzduchu i nestálému klimatu skotského západního pobřeží. Na každý sud tu pečlivě dohlíží zaměstnanci palírny. Port Charlotte je ztělesněním autentické přírodní whisky, ovlivněné jen dubovým dřevem a přirozeným plynutím času. Port Charlotte vyrobili lidé, ne počítače. Lidé, kteří trpělivě vyčkali okamžiku, kdy dosáhla naprosté dokonalosti. 

Její vůně vás dovede na pobřeží Atlantiku. Kouřové aroma se mísí s čerstvým mořským vánkem a dubovým dřevem. Pod suchým, zemitým rašelinným kouřem se objevují tóny karamelu, vanilkového pudinku a dotyku koření – zázvoru, muškátového oříšku a hřebíčku. Kapka vody odhalí svěží citrusy, divoký tymián a vřes. Na patře je jemná a hebká. Kudrlinky rašelinného kouře se obtáčejí kolem sladkých dřevitých tónů v doprovodu kokosu, vanilky, citrusového medu, uzených ústřic a sluncem vysušeného slaného písku.

V závěru zůstává kouřová, ale zároveň sladká s tóny měkkých karamelek, ječmenného sladu, pomerančů, manga a banánového koláče s podtónem dubového dřeva. Občas problesknou zralá jablka a meruňky, které se přelévají sílícími a ustupujícími kouřovými notami.

Kód Kód: 1504756
Kategorie: Destiláty
Objem: 0,7l
Obsah alkoholu: 50 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: