Doprava zdarma se vztahuje pouze na Rozvoz po Praze a Teplicích.

Bruichladdich The Classic Laddie 50% 0.7l (tuba)

Silný zástupce těch pravých Single Malt whisky vyráběný dle tradičních receptur ze 100% skotského ječmene. Nezbytný společník pro výjimečnou příležitost. Více v popisu.

1 446 Kč 1 195,04 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Palírnu Bruichladdich založil v roce 1881 Robert Harvey. Byla vystavěna v avantgardním stylu a byla navržena tak, aby byla schopna produkovat whisky v nejvyšší kvalitě. K tomu mělo sloužit zařízení včetně 6 metrů vysokých destilačních přístrojů, které se používají dodnes.

Palírna Bruichladdich byla zachráněna v roce 2000 týmem lidí pod vedením nadšenců Marka Ryeniera a Simona Coughlina. Ti dávají velký důraz na porozumění tak důležité roli přírodních surovin a místního klimatu. Díky tomu značka nabrala nový vítr do plachet a od té doby si buduje výraznou pozici nekonvenční whisky, která uspokojí i ty nejnáročnější znalce whisky.

Tato whisky je jemná, svěží, živá a perfektně balancuje mezi dřevitým dubem a cereálními tóny. Barvou připomíná sluneční paprsky v polích ječmene na počátku léta. Po přivonění ucítíte ječmen, jemný náznak máty, čerstvě řezané divoké květiny – pryskyřníky, sedmikrásky, tužebníky, myrty, prvosenky a květy třešní. Když ji necháte vydýchat, objeví se tóny přímořských vánků, za které whisky vděčí svému zrání v přímořském klimatu. Přidejte kapku vody a odhalte noty karamelizovaného ovoce, citronových bonbonů, medu a mandarinek.

Na patře je sofistikovaná a osvěžující. V počátku dominují sladké dubové tóny a ječmen, pak se přidávají ovocné noty, které jsou výsledkem pomalé destilace, závan čerstvého mořského vánku, zelené ovoce, hnědý cukr a slad. To vše spěje k nekonečně dlouhému závěru, který zahřeje na duši, zpomalí čas a nechá zítřejší starosti rozplynout ve svítání.

 

Kód Kód: 1504732
Kategorie: Destiláty
Objem: 0,7l
Obsah alkoholu: 50 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: