Doprava zdarma se vztahuje pouze na Rozvoz po Praze a Teplicích.

Escudero Reserva 40% 0.7L (holá láhev)

1 062 Kč 877,69 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

V chaotických dnech padesátých let byla Havana místem, kde se setkávali umělci, filmové hvězdy a spisovatelé, jako třeba Ernest Hemmingway. V této době Victoria Escudero, majitelka malého baru v Havaně, servírovala svým hostům rum se špetkou cukru, který do něj pro rozředění zamíchávala – podobně jako v Old Fashioned koktejlu.

Díky tomuto zvyku se lidé rádi vraceli do jejího baru Victoria, kterému sousedé říkali „La Bodeguita“.

Victoriiným vnukem je Martin Escudero Magnusson, spoluzakladatel Integrity Spirits. Dědictví Victorie Escudero a vzpomínka na padesátá léta na Kubě žijí dodnes v rumu Escudero Reserva. Klasický kubánský rum s melasovým základem.

Rum zraje během dvojitého procesu zrání v souladu s kubánskou legislativou. To znamená, že pálenka, která po destilaci stále má okolo 75% alkoholu, nejprve zraje po dobu alespoň dvou let v použitých sudech z bílého dubu. Následně je rum filtrován uhlím během procesu nazývaného Carat Blanca. Po filtraci je smíchán se silnějším třtinovým destilátem, tzv. redestilovaným.

Výsledná směs je tak vytvořená z vyzrálého a filtrovaného destilátu a z nového destilátu. To zdůrazňuje typický znak kubánského rumu, kterým je jeho vyváženost a lehký styl. Tato směs dalších pět let vyzrává v sudech z bílého dubu.

Do láhví se lehce oslazený rum dostane ve Švédsku.

Kód Kód: 1511565
Kategorie: Destiláty
Objem: 0,7 l
Země původu: Kuba
Druh destilátu: Rum
Obsah alkoholu: 40 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: