Doprava zdarma se vztahuje pouze na Rozvoz po Praze a Teplicích.

Gunroom Navy 65% 0.5L (holá láhev)

1 032 Kč 852,89 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Už od počátku zámořských plaveb patří rum a námořnictvo k sobě. Jeden z prémiových rumů námořního stylu můžete teď ochutnat a zůstat přitom bezpečně na pevné zemi. Gunroom Navy Rum v sobě ukrývá několik vyzrálých i nevyzrálých rumů s různým původem, z nichž ústřední je rum Demenera z Guyany. Kořeněný a karamelový rum ve vůni nezapře alkohol a banány.

Kdysi lodě vyplouvaly vstříc neznámým břehům a novým kontinentům. Na palubě žádné z nich nesměla chybět ani zásoba krabic s alkoholem. Nejprve se takto na moře dostávala hlavně brandy, ale když se hlavním cílem plaveb stal Karibik a americký kontinent, rum se rychle dostal do popředí zájmu všech námořníků. Od té doby je rum blízce svázaný s námořními tradicemi a zvyky.

Barbados, Jamajka, Guyana nebo Trinidad - ze všech těchto míst pochází rumy, které jsou smíchány v Gunroom Navy rumu. A nejen to, jedno z míst původu zůstává nezasvěceným utajeno. Královské námořnictvo dávalo námořníkům příděly rumu, takzvaný 'tot', od sedmnáctého století az do 31. července 1970, kdy byl tento zvyk zrušen. Navy rum se hrdě hlásí k historii blízkých vazeb mezi rumem a námořnictvem.

Stejně jako všechny rumy námořního stylu je Gunroom Navy Rum směsí několika rumů různého původu. Tyro rumy jsou různého stáří, některé dokonce ještě nevyzrálé, většina z nich těžké rumy copper still stylu. Velkou část tvoří Demenera rum z Guyany. Tento specifický rum je destilovaný za použití destilačního zařízení z osmnáctého století, které kdysi používalo královské námořnictvo. Díky tomu vás výsledná směs potěší velmi silným charakterem. Skvěle si ji vychutnáte v koktejlech i na ledu, a také ladí s doutníky.

Ve finální směsi najdete blend tří až pětiletých column distilled rumů z Trinidadu (Angostura) zrajících v bourbonových sudech, blend column a pot still pětiletých rumů z Barbadosu (Foursquare), čistý pot still blend z Jamajky (Worthy Park) a nakonec nevyzrálý pot still z Guyany (Port Mourant) vyráběný za použití destilačního zařízení z osmnáctého století.

Kód Kód: 1511567
Kategorie: Destiláty
Objem: 0,5 l
Země původu: Barbados, Guyana, Jamajka, Trinidad
Druh destilátu: Rum
Obsah alkoholu: 65 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: