Doprava zdarma se vztahuje pouze na Rozvoz po Praze a Teplicích.

Oban 14YO 43% 0.7l (tuba)

Jeden z nesilnějších zástupců té pravé a poctivé singlemalt whisky na trhu. Nezbytná součást sbírky každého milovníka dobré a kvalitní whisky. Více v popisu.

1 663 Kč 1 374,38 Kč bez DPH
Na objednávku

Palírna Oban byla založena v roce 1794 bratry Stevensonovými – Hughem, Johnem a Jamesem. Dnes již legendární palírna Oban vyrostla ve stejnojmenném skotském městě na břehu zátoky poblíž ostrova Mull. Při jejím založení však ještě nemohlo být o městě ani řeč. Tehdy se na tomto místě nacházel pouze přístav a právě zmíněná palírna. Město jako takové vzniklo teprve po založení destilerie a rozrostlo se okolo ní. I z toho důvodu, že okolní parcely zabrali jiní osadníci, byly možnosti růstu palírny značně omezené. Dodnes patří Oban s pouhými dvěma destilačními kotly k nejmenším palírnám ve Skotsku. O snížení kvality ale nemůže být ani řeč. Whisky se zde vyrábí z nejlepšího, speciálně upraveného sladu a postupně si získala oblibu po celém světě. Díky dlouhé době fermentace ročně produkuje pouze 800 000 litrů alkoholu.

V roce 1883 se novým majitelem palírny stal Walter Higgins a provedl rozsáhlou modernizaci. Palírna poté vystřídala několik různých majitelů. V letech 1931–1937 byla palírna uzavřena, stejně jako během druhé světové války a v letech 1969–1972. V současné době patří nadnárodní společnosti United Distillers (Diageo).

Při hloubení nového skladiště byl v palírně Oban učiněn významný archeologický objev – našly se zde lidské ostatky datované do roku 4500 př. n. l.

Tato čtrnáctiletá whisky s obsahem alkoholu 43 % patří k nejznámějším Singlemalt Highland whisky na trhu. Oban má světlejší, zlatě jantarovo-olivovou barvu s jemnými odlesky. Její vůně je elegantní a jemná s náznaky kouřovosti, minerality, praženého sladu a sušených fíků. Má výraznou, tělnatou a kořenitou chuť, ve které můžete také cítit jemné tóny kouře, vosku, mořských řas a sladkého ovoce. Závěr této Oban whisky je dlouhý a sladký s tóny dubu a soli. 

Kód Kód: 1501940
Jméno značky: Oban
Kategorie: Destiláty
Objem: 0,7l
Obsah alkoholu: 43 %
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: