Doprava zdarma se vztahuje pouze na Rozvoz po Praze a Teplicích.

Chardonnay Domaine Lepovo 0.75l

Oceněno Množstevní sleva
Domaine Lepovo White

Jediný bílý zástupce z Domaine Lepovo, který reprezentuje kvalitu odrůdy Chardonnay vysoko nad průměrem a předvádí, kam až může kvalita balkánských bílých vín zajít. Připomeňte si své nejhezčí zážitky ze Středomoří s tímto skvostem. Více v popisu.

Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
680 Kč 561,98 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks) Momentálně nedostupné Zvolte variantu

Nádherné suché bílé víno francouzské odrůdy Chardonnay se světle žlutou barvou a podtóny zelené. Má krásné intenzivní aroma lipových květů, mandlí, kaštanů sladkého melounu. Chuť je plná, harmonická s máslovými dochutěmi typickými pro Chardonnay pěstované v jižních polohách. Závěr je velmi silný, intenzivní a dlouhý.

Roční produkce tohoto skvostu je 4 500 litrů. Sběr probíhá výhradně ručně, fermentace i zrání probíhá v barikovém sudu. Dozrává po dobu 6 měsíců.

Domaine, neboli vinařská usedlost Lepovo jako jediná ze čtyř různých "Tikveš Chateaux & Domaines" (vinařských chateaux a usedlostí) má velmi limitované množství produkce, ne více než 30 000 litrů vína ročně. Její poloha v blízkosti řeky Vardar a jemný vánek, který proudí kolem toku řeky ve spojení s vysokými teplotami přes den přispívají k vysoké koncentraci cukru, která vínům dodává plnost těla a ideální podmínky ke staření, čímž jsou vína ideálními kandidáty pro dlouholetou archivaci.

Ideálně podávejte při teplotě 12 až 13° C

Konzumace: Doporučujeme podávat k humru, mořskému vlku v máslové omáčce, krevetám, škeblím, krůtímu doplněnému o lanýže, nebo zralým ovčím sýrům. 

Archivace: více než 10 let (skladujte bez přístupu světla tak, aby byl korek zalit vínem)


Ocenění:

DWWA-2019-COMMENDED2019_DE_Mundus_Vini_Silver_Medal_Florenzia

Kód Kód: 1511739 367/BEZ7 Zvolte variantu
Jméno značky: Tikveš Winery
Kategorie: Tichá vína
Objem: 0,75 l
Odrůda: Chardonnay
Druh vína: jednodruhové
Označení vína: suché
Země původu: Severní Makedonie
Druh uzávěru: lisovaný korek
Barrique: Ano
Obsah alkoholu: 13,65
Kyseliny: 5 g/l
Zbytkový cukr: 2,2 g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: