Doprava zdarma se vztahuje pouze na Rozvoz po Praze a Teplicích.

Pinot Noir Domaine Lepovo 0.75l

Oceněno Množstevní sleva
Lepovo Pinot Noir

Pinot Noir Domaine Lepovo je poněkud složitější víno, které osloví spíše milovníky této odrůdy. Těm nabídne jedinečný pohled díky tomuto unikátnímu vínu. Zaujal Vás? Více v popisu.

Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
680 Kč 561,98 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Poněkud složitější, ale přesto zcela unikátní a dobře vybalancované suché víno z odrůdy Pinot Noir (Rulandksé modré), pěstované na jediné vinici. Barva je sytě rubínová, pronikavá. Při přičichnutí je cítit výraznou vůni zralého černého rybízu s bylinnými a kořeněnými nuancemi a komplexním aroma jahod a malin, doplněnou vanilkou, čokoládou a toastem. Terroir Lepovo poskytuje v chuti pocit plných úst a přetrvávající chuť kakaa a černých třešní v konci. Chuť je suchá se středně silnou kyselinou a středně silnými tříslovinami. Víno má obrovský potenciál pro archivaci.

Roční produkce tohoto krásného Pinotu je 5 500 litrů. Fermentace probíhá v nerezových tancích a víno zraje po dobu 18 měsíců v nových dubových sudech. Macerace je relativně dlouhá 18-20 dnů.

Domaine, neboli vinařská usedlost Lepovo jako jediná ze čtyř různých "Tikveš Chateaux & Domaines" (vinařských chateaux a usedlostí) má velmi limitované množství produkce, ne více než 30 000 litrů vína ročně. Její poloha v blízkosti řeky Vardar a jemný vánek, který proudí kolem toku řeky ve spojení s vysokými teplotami přes den přispívají k vysoké koncentraci cukru, která vínům dodává plnost těla a ideální podmínky ke staření, čímž jsou vína ideálními kandidáty pro dlouholetou archivaci.

Ideálně podávejte při teplotě 16 až 18° C

Konzumace: Výborně se hodí k červeným masům, dušenému jehněčímu, zvěřině, nebo tuňáku v červené omáčce. 

Archivace: více než 10 let (skladujte bez přístupu světla tak, aby byl korek zalit vínem)


Ocenění:

DWWA_SILVER_2019_large 

Kód Kód: 1513704
Jméno značky: Tikveš Winery
Kategorie: Tichá vína
Objem: 0,75 l
Odrůda: Pinot Noir, Rulandské modré
Druh vína: jednodruhové
Označení vína: suché
Země původu: Severní Makedonie
Druh uzávěru: lisovaný korek
Barrique: Ano
Obsah alkoholu: 14,5 %
Kyseliny: 5,26 g/l
Zbytkový cukr: 3,2 g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: