Doprava zdarma se vztahuje pouze na Rozvoz po Praze a Teplicích.

Rulandské bílé pozdní sběr 0.75l

Delší doba zrání vína na kvasnicích vytváří velmi charakteristický terroir typický pro tuto odrůdu. Skvělý společník v gastronomii. Doporučujeme. Více v popisu.

Ročník
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
260 Kč 214,88 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Hrozny pocházejí z vinic Litoměřické podoblasti, obce Velké Žernoseky. Tato lokalita se nachází v severních Čechách, na viniční trati Pod Třešňovkou. První výsadba probíhala v roce 1983. Půdy těchto vinic jsou specifické svým opukovým a čedičovým podlažím.

Víno má slámovou barvu. Ve vůni je znát typické, odrůdové aroma podpořené vanilkovými tóny a taniny francouzského dubu. Aroma je doprovázeno plnou, ovocnou chutí s nádechem oříšků a lipového květu. Víno má plné tělo a dlouhotrvající chuť s říznou kyselinkou. 

Ruční sběr hroznů při cukernatosti 21,4 °ČNM probíhal 11. 9. 2019. Následná macerace rmutu probíhala v uzavřeném lisu za dohledu na velmi šetrné lisování. Víno kvasilo v sudu z francouzského dubu o objemu 600l . Hotové víno bylo mícháno na jemných kvasnicích po dobu 2 měsíců a po jeho stažení z jemných kalů přišlo na řadu další zrání v sudu po dobu 10 měsíců. Víno nebylo sířeno po celou dobu školení vína, až těsně před lahvováním, které proběhlo v září 2020. 

Ideálně podávejte při teplotě 9 až 12° C

Konzumace: Doporučujeme podávat jako vhodný doplněk k většině masitých jídel z tučných světlých mas. Ideální k pokrmům připravovaných na másle či smetaně. Výborně také doplňuje chuť sýrů a hustých polévek.

Archivace: 2 až 3 roky


Ocenění:

Kód Kód: 1512563
Jméno značky: Vinařství pod Radobýlem
Kategorie: Tichá vína
Objem: 0,75 l
Odrůda: Rulandské bílé
Druh vína: jednodruhové
Označení vína: suché
Země původu: Česká republika
Druh uzávěru: lisovaný korek
Barrique: Ne
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 7,5 g/l
Zbytkový cukr: 0,2 g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: